O szkole
Historia szkoły w Mikoszewie

Ostatnia modyfikacja: 2018-07-02

Pierwsza szkoła w Mikoszewie istniała już w XIX wieku. Był to przestronny, drewniany budynek, usytuowany na tej samej posesji, gdzie obecna szkoła. Jednak po II wojnie światowej był to obiekt na tyle stary, że nie nadawał się do użytkowania i w latach pięćdziesiątych XX wieku został rozebrany, gdyż groził zawaleniem. Dzieci uczyły się w tym okresie w innych adoptowanych do tego celu budynkach na terenie Mikoszewa, uwiecznionych wśród poniższych zdjęć (fotografie ze zbiorów prywatnych). Przez pewien okres dzieci dojeżdżały również do szkoły w Jantarze.

szkoła1 szkoła2 szkoła3

szkoła3 szkoła3

szkoła3 szkoła3

szkoła3 szkoła3

Budynek szkolny , w którym mieści się obecnie Gimnazjum w Mikoszewie, został uroczyście otwarty we wrześniu 1961 roku. Budowano go przez trzy lata począwszy od października 1958 roku, kiedy to powołano społeczny komitet budowy szkoły. Ofiarność i zaangażowanie mieszkańców były bardzo duże, co sprzyjało pozyskiwaniu środków na budowę i wyposażenie szkoły . Była to jedna z pierwszych Szkół Tysiąclecia (zdjęcie poniżej) w kraju.

szkoła1

W roku 1973 decyzją Kuratorium Oświaty i Wychowania w Gdańsku, postanowiono rozwiązać ośmioklasową Szkołę Podstawową w Mikoszewie, a młodzież od klasy IV do VIII dowozić do Zbiorczej Szkoły Gminnej w Stegnie. Na miejscu uczyły się jedynie klasy od I do III. W obiekcie szkolnym utworzono Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z internatem.

Społeczeństwo Mikoszewa bardzo ubolewało nad tym, że dzieci muszą przez wiele lat dojeżdżać do szkoły w Stegnie. Wieloletnie zabiegi mieszkańców spowodowały, że w 1988 roku reaktywowano ośmioklasową Szkołę Podstawową w Mikoszewie. Dzieci i młodzież z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego umieszczono w innych ośrodkach tego typu w woj. elbląskim.

We wrześniu 1999 roku w wyniku stopniowo wdrażanej reformy oświaty, powstał na bazie obiektu szkolnego Zespół Szkół w Mikoszewie, w skład którego wchodziło nowo powołane trzyletnie Gimnazjum i Szkoła Podstawowa, którą musiały ukończyć roczniki młodzieży nie mogące podjąć nauki w pierwszej klasie gimnazjum.

Począwszy od 1 września 2001 roku w budynku szkoły mieści się już tylko Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Mikoszewie, które po przejściu procedury nadania imienia w 2013 roku przyjęło nazwę Gimnazjum im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie, a w 2014 roku został uroczyście przyjęty sztandar szkoły.

W wyniku reformy oświaty z dniem 1 września 2017 roku rozpoczyna się proces wygaszana gimnazjum i działalność rozpoczyna Szkoła Podstawowa im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie.


ikona Zobacz AKT ZAŁOŻYCIELSKI Szkoły Podstawowej im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie



Nauczyciele w r. szk. 2018-19

Ostatnia modyfikacja: 2018-09-04

Nauczyciel Przedmioty nauczania (wych.)/Stanowisko
Janowska Katarzyna Dyrektor,
Zajęcia opiekuńcze
Czubińska Justyna Język polski, (IIIa GIM)
Rosso Katarzyna Język polski, (VI SP)
Biblioteka
Uściłło Maciej Historia,
WOS,
Wdżr
Rudzińska Agnieszka Język angielski, (VII SP)
Woźniak Joanna Język niemiecki, (V SP)
Madejski Wiesław Matematyka, (VIII SP)
Skalska Judyta Fizyka,
Zajęcia techniczne
Rutkowska Kinga Chemia,
Matematyka,
Rewalidacja
Sokołowska Agnieszka Biologia,
Przyroda,
Edukacja dla bezpieczeństwa,
Informatyka/Zajęcia komputerowe
Borek Hanna Geografia
Kwiatkowska-Kacprzak Aleksandra Plastyka
Zajęcia artystyczne
Watkowska Anna Wychowanie fizyczne, (IIIb GIM)
Kozyra Andrzej Religia
Potoczny Paweł Religia
Natkańska Magdalena Wychowanie przedszkolne, (0 SP)
Kleniewska Marzena Nauczanie wczesnoszkolne I-III, (I SP)
Cichosz Monika Nauczanie wczesnoszkolne I-III, (II SP)
Kośla Ewelina Świetlica
Wielgus Monika Pedagog
Smolińska Beata Surdopedagog


Oddziały klasowe wraz z listami uczniów

Ostatnia modyfikacja: 2016-09-27

Uczniowie klas pierwszych w r. szk. 2016/2017

ikona Pobierz listę uczniów kl. 1 a

[zdj-1a]

ikona Pobierz listę uczniów kl. 1 b

[zdj-1b]

Uczniowie klas pierwszych w r. szk. 2015/2016

ikona Pobierz listę uczniów kl. 1 a

[zdj-1a]

ikona Pobierz listę uczniów kl. 1 b

[zdj-1b]

Uczniowie klas pierwszych w r. szk. 2014/2015

ikona Pobierz listę uczniów kl. I A

[zdj-1a]

ikona Pobierz listę uczniów kl. I B

[zdj-1b]

ikona Pobierz listę uczniów kl. I C

[zdj-1c]

Uczniowie klas pierwszych w r. szk. 2013/2014

ikona Pobierz listę uczniów kl. I A

[zdj-1a]

ikona Pobierz listę uczniów kl. I B

[zdj-1b]

Uczniowie klas pierwszych w r. szk. 2012/2013

ikona Pobierz listę uczniów kl. I A

ikona Pobierz listę uczniów kl. I B

[zdj-1b]

ikona Pobierz listę uczniów kl. I C

Uczniowie w roku szkolnym 2011/2012

ikona Pobierz listy uczniów kl.I

Klasa Ia:

[zdj-1a]

Borowiec Krystian, Brzeska Dagmara, Feretycka Agata, Gajewska Monika, Grzesik Fabian, Kliszewicz Weronika, Kuhl Adam, Kwiecień Artur, Nowak Wiktoria, Nurzyńska Klaudia, Odoom Jakub, Otfinowski Damian, Pusiewicz Weronika, Rola Patrycja, Skalski Wojciech, Starek Filip, Stawicki Piotr, Szadejko Kamila, Szweda Dominika, Trawnik Beata, Wójcik Rafał, Zięba Paulina.

Klasa Ib:

[zdj-1b]

Bagiński Karol, Banach Szymon, Cebula Patryk, Cyrzan Justyna, Dobranz Anna, Grudzień Robert, Jachymczyk Justyna, Kalata Kacper, Kalata Maja, Klejna Kamil, Kowitz Hubert, Lewandowska Wiktoria, Mazur Klaudia, Michalak Michał, Pawłowska Natalia, Potulska Anna, Suszewska Anna, Szewczuk Klaudia, Świsłocki Denis, Włoch Kamil, Włuka Małgorzata, Woś Łukasz, Wiktoria Gutkowska.

Klasa Ic:

[zdj-1c]

Breczko Agata, Chomacki Przemysław, Gielecki Igor, Kasiewicz Kamila, Kwiecień Weronika, Lampart Krzysztof, Leszczyńska Oliwia, Lipkowski Kamil, Miller Żaneta, Niedzielski Piotr, Nojmiler Sebastian, Owczarek Karolina, Panius Aleksandra, Peret Klaudia, Stefański Piotr, Szmytkowska Natalia, Szymanowski Dominik, Witek Maciej, Zaborowska Dominika, Zawiliński Mariusz, Ziarkowska Martyna, Żytkowska Aleksandra.

Klasa IIa:

[zdj-2a]

Augustynek Michał, Cyrzan Adrianna, Chmielak Krzysztof, Chłopaś Kamila, Czajka Izabela, Czapiewski Hubert, Dysarz Daniela, Geka Nicole, Grotnik Kamil, Grzanka Michał, Kieniksman Wiktoria, Kubicki Kamil, Lewandowska Nela, Markowski Dominik, Pawłowska Agata, Pawłowska Agata, Przekopowicz Aleksandra, Sosińska Paulina, Stefanek Michał, Szulist Izabella, Tubaj Sylwester, Zaręba Natalia, Zarzycki Bogdan, Werner Michał, Potulski Mateusz.

Klasa IIIa:

[zdj-3a]

Balicka Karolina, Balicki Kacper, Belau Patryk, Brzuzy Daria, Cebula Tomasz, Ciechanowski Bartosz, Godek Patryk, Grudzień Paulina, Hejman Natalia, Karyś Patrycja, Korda Jakub, Kowitz Alicja, Kozłowska Małgorzata, Megger Marta, Mełnicki Krystian, Pegza Damian, Szczęsna Klaudia, Warszewski Marceli, Włodarczyk Klaudia, Włodkowski Jan, Zawilińska Małgorzata.

Klasa IIIb:

[zdj-3b]

Bazior Karol , Brojek Katarzyna, Bryk Oliwia, Cebula Dominik, Dobranz Karol, Gała Maciej, Gołąbek Krzysztof, Kaczyńska Agnieszka, Kleinschmidt Mirosław, Kosk Adrian, Krawiec Angelika, Kwiecień Kinga, Michalski Maciej, Miller Arkadiusz, Nieckarz Maciej, Parol Aleksandra, Piotrowski Patryk, Sielska Patrycja, Suszewski Kamil, Szweda Roksana, Tomaszewicz Karol, Żułtowska Joanna.

Klasa IIIc:

[zdj-3c]

Bando Alicja, Błońska Maria, Bujno Klaudia, Cyrzan Jakub, Czeladka Piotr, Czerwińska Agata, Jacuńska Sylwia, Jaguś Marcin, Jurkiewicz Oskar, Osiński Andrzej, Pawłowska Agnieszka, Pazda Katarzyna, Piórecka Marta, Stawicki Paweł, Stryjska Agnieszka, Turbiarz Dawid, Witek Justyna, Wójtowicz Kamil, Wójtowicz Klaudia, Zygnerski Tomasz.

Uczniowie w roku szkolnym 2010/11

Klasa Ia:

Augustynek Michał, Cyrzan Adrianna, Chmielaki Krzysztof, Chłopaś Kamila, Czajka Izabela, Czapiewski Hubert, Dysarz Daniela, Geka Nicole, Grotnik Kamil, Kieniksman Wiktoria, Kubicki Kamil, Lewandowska Nela, Markowski Dominik, Pawłowska Agata, Pawłowski Mateusz, Przekopowicz Aleksandra, Sosińska Paulina, Stefanek Michał, Szulist Izabella, Tubaj Sylwester, Werner Michał, Zaręba Natalia, Zarzycki Bogdan, Grzanka Michał

Klasa Ib:

Cendal Dawid, Chomicka Angelika, Chomacki Przemysław, Cieszyński Artur, Dąbrowski Błażej, Forta Patrycja, Gburzyńska Kinga, Góźdź Zuzanna, Gręda Katarzyna, Jakubowski Radosław, Kunikowska Karolina, Małys Tymoteusz, Michta Adrianna, Murawski Maksymilian, Parol Zuzanna, Pegza Magdalena, Pietrzak Mateusz, Potulski Mateusz, Rola Jakub, Rola Michał, Sikora Arleta, Sikora Nina, Starek Patrycja, Sulecki Dominik, Żebrowski Adrian

Klasa III A:

Beniak Ewelina , Berliński Marcin, Cendal Adam, Czerwiński Damian, Darowski Michał, Fusiara Monika, Gołąb Adam, Gurtowski Piotr, Hanke Marta, Janczewska Ewelina, Janowska Nina, Kaczyński Grzegorz, Kaczyński Marcin, Kasiewicz Leszek, Krajewska Agnieszka, Kubus Przemysław, Liguz Benjamin, Mełnicka Karina, Pawelczak Paweł, Ptak Karolina, Staroń Agnieszka, Tkaczyk Natalia, Woś Jolanta

[zdj]

Klasa III B:

Bujno Mariusz, Cieślak Anna, Geka Daria, Grudka Marcin, Inorowicz Dominika, Jarmuł Krzysztof, Kosior Damian, Kozłowski Kamil, Krajewski Patryk , Kulik Monika, Kwapisiewicz Natalia, Matusak Rafał, Miłecka Maja, Miłecki Paweł, Molenda Paulina, Opałka Damian, Ostrowska Monika, Rubaj Adriana, Skowron Angelika, Zawadzki Paweł, Zygnerski Tomasz

[zdj]

Klasa III C:

Ambros Michał, Czerwiński Bartosz, Dysarz Weronika, Dułak Damian, Kłos Przemysław, Korda Amanda, Kowitz Krzysztof, Lengenfeld Adam, Luty Dariusz Piotr, Molenda Tomasz, Ostrowski Marcin, Pietrzak Mateusz, Przybył Natalia, Pusiewicz Zuzanna, Radzikowski Patryk, Strączek Paulina, Szatkowski Mateusz, Szumilewicz Anna, Węgierek Karolina, Zawadzka Angelika

[zdj]


Statut i załączniki

Ostatnia modyfikacja: 2019-01-10

Statut i pozostała dokumentacja szkolna obowiązująca w r. szk. 2018/2019

ikonaStatut z 27 listopada 2017 roku

ikonaRegulamin Rady Pedagogicznej

ikonaProcedura organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej

ikonaZasady organizacji przerw międzylekcyjnych i pełnienia dyżurów


ikonaPZO z matematyki w 7 SP, 8 SP, 3 GIM oraz Plany Realizacji Materiału (W. Madejski)

ikonaPZO z matematyki w 5 SP i 6 SP (K. Rutkowska)

ikonaPZO z chemii (K. Rutkowska)

ikonaPZO i KO z biologii (A. Sokołowska)

ikonaPZO i KO z przyrody (A. Sokołowska)

ikonaPZO i KO z informatyki i zajęć komputerowych (A. Sokołowska)

ikonaPZO i KO z edukacji dla bezpieczeństwa (A. Sokołowska)

ikonaPZO z fizyki (J. Skalska)

ikonaKO z fizyki w klasie 8 SP (J. Skalska)

ikonaKO z geografii w klasie 5 SP (H. Borek)

ikonaKO z geografii w klasie 7 SP (H. Borek)

ikonaPZO z języka polskiego (J. Czubińska)

ikonaPZO i KO z języka polskiego w klasie 5 SP (J. Czubińska)

ikonaPZO i KO z języka polskiego w klasie 6 SP (K. Rosso)

ikonaPZO i KO z języka polskiego w klasie 7 SP (K. Rosso)

ikonaPZO i KO z języka polskiego w klasie 8 SP (K. Rosso)

ikonaPZO z języka angielskiego (A. Rudzińska)

ikonaKO z języka angielskiego w klasie 1 SP (A. Rudzińska)

ikonaKO z języka angielskiego w klasie 2 SP (A. Rudzińska)

ikonaPZO z języka niemieckiego w klasie 1 SP (J. Woźniak)

ikonaPZO z języka niemieckiego w klasie 2 SP (J. Woźniak)

ikonaPZO z języka niemieckiego w klasie 4, 5 i 6 SP (J. Woźniak)

ikonaPZO z języka niemieckiego w klasie 7 i 8 SP (J. Woźniak)

ikonaPZO z języka niemieckiego w klasie 3 GIM (J. Woźniak)

ikonaPZO z plastyki i zajęć artystycznych (A. Kwiatkowska-Kacprzak)

ikonaPZO z techniki w klasie 5 i 6 SP (A. Kwiatkowska-Kacprzak)

ikonaPZO na zajęciach wychowania fizycznego w SP (A. Watkowska)

ikonaPZO na zajęciach wychowania fizycznego w GIM (A. Watkowska)

ikonaPZO na zajęciach muzyki (A. Suska)

ikonaPZO z religii dla 3 GIM (A. Kozyra)

ikonaPZO z religii dla klas 4-8 SP (A. Kozyra)

ikonaPZO z historii (M. Uściłło)

ikonaWymagania edukacyjne dla uczniów klasy 1 SP (M. Kleniewska)

ikonaZasady oceniania kształcenia zintegrowanego w klasach 1, 2, 3 SP (M. Cichosz)


ikonaRegulamin przebywania uczniów w gabinecie pedagoga szkolnego

ikonaRegulamin pracowni komputerowej

ikonaRegulamin pracowni humanistycznej

ikonaRegulamin pracowni biologicznej

ikonaRegulamin pracowni języka angielskiego



pozostała dokumentacja szkolna obowiązująca w r. szk. 2016/2017

ikonaProgram Wychowawczy w r. szk. 2016/17

ikonaProgram Profilaktyczny w r. szk. 2016/17

ikonaPlan Pracy Szkoły 2016/17

ikonaHarmonogram - egzamin gimnazjalny 2016/17

statut i pozostała dokumentacja szkolna obowiązująca w r. szk. 2015/2016

ikonaStatut

ikonaWSO

ikonaRegulamin Szkoły

ikonaProgram Wychowawczy w r. szk. 2015/16

ikonaProgram Profilaktyczny w r. szk. 2015/16

ikonaPlan Pracy Szkoły 2015/16

ikonaWewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego w r. szk. 2015/16

ikonaWarunki korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych



Kalendarz roku szkolnego 2018/19

Ostatnia modyfikacja: 2018-09-05

ikona Zapoznaj się z szczegółowym kalendarzem szkoły


Data Wydarzenie
03 września 2018 r. Rozpoczęcie zajęć dydaktycznych
21 czerwca 2019 r. Koniec zajęć dydaktycznych-wręczenie świadectw
03.09.2018-18.01.2019 I okres
21.01.2019-21.06.2019 II okres
08 stycznia 2019 r. Termin poinformowania uczniów i rodziców o przewidywanych stopniach niedostatecznych i nagannych ocenach zachowania za I okres
23.12.2018-31.12.2018 Zimowa przerwa świąteczna
08 stycznia 2019 r. Termin poinformowania uczniów o przewidywanych stopniach okresowych i wpisania ich do dziennika
11-24.02.2019 Ferie zimowe
10 kwietnia 2019 r. Egzamin gimnazjalny: część humanistyczna
11 kwietnia 2019 r. Egzamin gimnazjalny: część matem.-przyrodn.
12 kwietnia 2019 r. Egzamin gimnazjalny: część z języka obcego nowożytnego
15 kwietnia 2019 r. Egzamin ósmoklasisty: język polski
16 kwietnia 2019 r. Egzamin ósmoklasisty: matematyka
17 kwietnia 2019 r. Egzamin ósmoklasisty: część z języka obcego nowożytnego
18-23.04.2019 Wiosenna przerwa świąteczna
21 maja 2019 r. Termin poinformowania uczniów i rodziców o przewidywanych stopniach niedostatecznych i nagannych ocenach zachowania za II okres
07 czerwca 2019 r. Termin poinformowania uczniów o przewidywanych stopniach rocznych i wpisania ich do dziennika
22.06.2019-31.08.2019 Ferie letnie
01 listopada 2018 r. Dzień wolny od zajęć
01 stycznia 2019 r. Dzień wolny od zajęć
01,03 maja 2019 r. Dni wolne od zajęć
31 maja 2018 r. Dzień wolny od zajęć
20 czerwca 2019 r. Dzień wolny od zajęć
02 listopada 2018 r. Dodatkowy dzień wolny od zajęć
29-30 kwietnia 2019 r. Dodatkowe dni wolne od zajęć
02 maja 2019 r. Dodatkowy dzień wolny od zajęć
06 września 2018 r. Zebranie ogólne rodziców, spotkanie z wychowawcami w zespołach klasowych
10 września 2018 r. Spotkanie z zarządem RR
19 grudnia 2018 r. Dzień Informacji
23 stycznia 2019 r. Wywiadówka
20 marca 2019 r. 3 klasy gimnazjalne i 8 klasa SP
21 maja 2019 r. Dzień Informacji
07 czerwca 2019 r. Wywiadówka, podsumowanie pracy szkoły w bieżącym roku szkolnym, spotkanie z Dyrektorem


Kontakt
Szkoła Podstawowa
im. Na Bursztynowym Szlaku
w Mikoszewie
ul. Gdańska 29,
Mikoszewo,
82-103 Stegna

tel/fax: 552478816
email: gimmik.sekretariat@wp.pl

NIP: 579-22-63-018
REGON: 191852901
Galeria
Szlak Bursztynowy był szlakiem handlowym, którym na początku naszej ery sprowadzano bursztyn na południe Europy, zwłaszcza do Rzymu.
Na naszych terenach wystepują największe złoża bursztynu na świecie.
Nasza szkoła znajduje w budynku powstałym już w 1961 roku. Była to jedna z pierwszych Szkół Tysiąclecia.
W 2013 roku nasza szkoła przyjęła nazwę: Gimnazjum im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie, a w 2014 roku uroczyście przyjęła sztandar.
W 2017 szkoła została przekształcona w Szkołę Podstawową im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie.
1 2 3 4 5
Projekty, partnerzy
Centrum Bezpieczeństwa Informatycznego
Gra Wiejska
Profilaktyka a Ty
Edukacja dla pracy
talenty_pomorza
Cieeg
http://gminastegna.jimdo.com/
http://spacerpozulawachimierzei.jimdo.com/
zrobmy_biznES