O szkole
Historia szkoły w Mikoszewie

Ostatnia modyfikacja: 2017-09-07

Pierwsza szkoła w Mikoszewie istniała już w XIX wieku. Był to przestronny, drewniany budynek, usytuowany na tej samej posesji, gdzie obecna szkoła. Jednak po II wojnie światowej był to obiekt na tyle stary, że nie nadawał się do użytkowania i w latach pięćdziesiątych XX wieku został rozebrany, gdyż groził zawaleniem. Dzieci uczyły się w tym okresie w innych adoptowanych do tego celu budynkach na terenie Mikoszewa, uwiecznionych wśród poniższych zdjęć (fotografie ze zbiorów prywatnych). Przez pewien okres dzieci dojeżdżały również do szkoły w Jantarze.

szkoła1 szkoła2 szkoła3

szkoła3 szkoła3

szkoła3 szkoła3

szkoła3 szkoła3

Budynek szkolny , w którym mieści się obecnie Gimnazjum w Mikoszewie, został uroczyście otwarty we wrześniu 1961 roku. Budowano go przez trzy lata począwszy od października 1958 roku, kiedy to powołano społeczny komitet budowy szkoły. Ofiarność i zaangażowanie mieszkańców były bardzo duże, co sprzyjało pozyskiwaniu środków na budowę i wyposażenie szkoły . Była to jedna z pierwszych Szkół Tysiąclecia (zdjęcie poniżej) w kraju.

szkoła1

W roku 1973 decyzją Kuratorium Oświaty i Wychowania w Gdańsku, postanowiono rozwiązać ośmioklasową Szkołę Podstawową w Mikoszewie, a młodzież od klasy IV do VIII dowozić do Zbiorczej Szkoły Gminnej w Stegnie. Na miejscu uczyły się jedynie klasy od I do III. W obiekcie szkolnym utworzono Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z internatem.

Społeczeństwo Mikoszewa bardzo ubolewało nad tym, że dzieci muszą przez wiele lat dojeżdżać do szkoły w Stegnie. Wieloletnie zabiegi mieszkańców spowodowały, że w 1988 roku reaktywowano ośmioklasową Szkołę Podstawową w Mikoszewie. Dzieci i młodzież z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego umieszczono w innych ośrodkach tego typu w woj. elbląskim.

We wrześniu 1999 roku w wyniku stopniowo wdrażanej reformy oświaty, powstał na bazie obiektu szkolnego Zespół Szkół w Mikoszewie, w skład którego wchodziło nowo powołane trzyletnie Gimnazjum i Szkoła Podstawowa, którą musiały ukończyć roczniki młodzieży nie mogące podjąć nauki w pierwszej klasie gimnazjum.

Począwszy od 1 września 2001 roku w budynku szkoły mieści się już tylko Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Mikoszewie.

Z dniem 1 września 2017 roku w budynku szkoły powołana zostaje Szkoła Podstawowa im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie.

ikona Zobacz AKT ZAŁOŻYCIELSKI Szkoły Podstawowej im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie



Nauczyciele w r. szk. 2017-18

Ostatnia modyfikacja: 2017-08-31

Nauczyciel Przedmioty nauczania (wych.)/Stanowisko
Janowska Katarzyna Dyrektor,
Zajęcia opiekuńcze
Czubińska Justyna Język polski, (IIa GIM)
Rosso Katarzyna Język polski, (V SP)
Biblioteka
Rudzińska Agnieszka Język angielski, (VI SP)
Rudziński Artur Język angielski
Woźniak Joanna Język niemiecki, (IV SP)
Skibowska Dorota Język niemiecki, (IIIa GIM)
Kubus Radosław Historia, (IIIb GIM)
Madejska Bogusława Matematyka
Madejski Wiesław Matematyka,
Informatyka GIM
Skalska Judyta Fizyka,
Zajęcia techniczne
Rutkowska Kinga Chemia,
Rewalidacja
Sokołowska Agnieszka Biologia,
Przyroda,
Informatyka, Zajęcia komputerowe SP
Borek Hanna Geografia, (VII SP)
Wiedza o społeczeństwie,
Wychowanie do życia w rodzinie,
Przyroda
Michalczuk Andrzej Muzyka
Kwiatkowska-Kacprzak Aleksandra Plastyka
Zajęcia artystyczne
Grudka Zbigniew Wychowanie fizyczne
Watkowska Anna Wychowanie fizyczne, (IIb GIM)
Kozyra Andrzej Religia
Potoczny Paweł Religia
Cichosz Monika Nauczanie wczesnoszkolne I-III, (I SP)
Kwiatkowska Beata Pedagog


Oddziały klasowe wraz z listami uczniów

Ostatnia modyfikacja: 2016-09-27

Uczniowie klas pierwszych w r. szk. 2016/2017

ikona Pobierz listę uczniów kl. 1 a

[zdj-1a]

ikona Pobierz listę uczniów kl. 1 b

[zdj-1b]

Uczniowie klas pierwszych w r. szk. 2015/2016

ikona Pobierz listę uczniów kl. 1 a

[zdj-1a]

ikona Pobierz listę uczniów kl. 1 b

[zdj-1b]

Uczniowie klas pierwszych w r. szk. 2014/2015

ikona Pobierz listę uczniów kl. I A

[zdj-1a]

ikona Pobierz listę uczniów kl. I B

[zdj-1b]

ikona Pobierz listę uczniów kl. I C

[zdj-1c]

Uczniowie klas pierwszych w r. szk. 2013/2014

ikona Pobierz listę uczniów kl. I A

[zdj-1a]

ikona Pobierz listę uczniów kl. I B

[zdj-1b]

Uczniowie klas pierwszych w r. szk. 2012/2013

ikona Pobierz listę uczniów kl. I A

ikona Pobierz listę uczniów kl. I B

[zdj-1b]

ikona Pobierz listę uczniów kl. I C

Uczniowie w roku szkolnym 2011/2012

ikona Pobierz listy uczniów kl.I

Klasa Ia:

[zdj-1a]

Borowiec Krystian, Brzeska Dagmara, Feretycka Agata, Gajewska Monika, Grzesik Fabian, Kliszewicz Weronika, Kuhl Adam, Kwiecień Artur, Nowak Wiktoria, Nurzyńska Klaudia, Odoom Jakub, Otfinowski Damian, Pusiewicz Weronika, Rola Patrycja, Skalski Wojciech, Starek Filip, Stawicki Piotr, Szadejko Kamila, Szweda Dominika, Trawnik Beata, Wójcik Rafał, Zięba Paulina.

Klasa Ib:

[zdj-1b]

Bagiński Karol, Banach Szymon, Cebula Patryk, Cyrzan Justyna, Dobranz Anna, Grudzień Robert, Jachymczyk Justyna, Kalata Kacper, Kalata Maja, Klejna Kamil, Kowitz Hubert, Lewandowska Wiktoria, Mazur Klaudia, Michalak Michał, Pawłowska Natalia, Potulska Anna, Suszewska Anna, Szewczuk Klaudia, Świsłocki Denis, Włoch Kamil, Włuka Małgorzata, Woś Łukasz, Wiktoria Gutkowska.

Klasa Ic:

[zdj-1c]

Breczko Agata, Chomacki Przemysław, Gielecki Igor, Kasiewicz Kamila, Kwiecień Weronika, Lampart Krzysztof, Leszczyńska Oliwia, Lipkowski Kamil, Miller Żaneta, Niedzielski Piotr, Nojmiler Sebastian, Owczarek Karolina, Panius Aleksandra, Peret Klaudia, Stefański Piotr, Szmytkowska Natalia, Szymanowski Dominik, Witek Maciej, Zaborowska Dominika, Zawiliński Mariusz, Ziarkowska Martyna, Żytkowska Aleksandra.

Klasa IIa:

[zdj-2a]

Augustynek Michał, Cyrzan Adrianna, Chmielak Krzysztof, Chłopaś Kamila, Czajka Izabela, Czapiewski Hubert, Dysarz Daniela, Geka Nicole, Grotnik Kamil, Grzanka Michał, Kieniksman Wiktoria, Kubicki Kamil, Lewandowska Nela, Markowski Dominik, Pawłowska Agata, Pawłowska Agata, Przekopowicz Aleksandra, Sosińska Paulina, Stefanek Michał, Szulist Izabella, Tubaj Sylwester, Zaręba Natalia, Zarzycki Bogdan, Werner Michał, Potulski Mateusz.

Klasa IIIa:

[zdj-3a]

Balicka Karolina, Balicki Kacper, Belau Patryk, Brzuzy Daria, Cebula Tomasz, Ciechanowski Bartosz, Godek Patryk, Grudzień Paulina, Hejman Natalia, Karyś Patrycja, Korda Jakub, Kowitz Alicja, Kozłowska Małgorzata, Megger Marta, Mełnicki Krystian, Pegza Damian, Szczęsna Klaudia, Warszewski Marceli, Włodarczyk Klaudia, Włodkowski Jan, Zawilińska Małgorzata.

Klasa IIIb:

[zdj-3b]

Bazior Karol , Brojek Katarzyna, Bryk Oliwia, Cebula Dominik, Dobranz Karol, Gała Maciej, Gołąbek Krzysztof, Kaczyńska Agnieszka, Kleinschmidt Mirosław, Kosk Adrian, Krawiec Angelika, Kwiecień Kinga, Michalski Maciej, Miller Arkadiusz, Nieckarz Maciej, Parol Aleksandra, Piotrowski Patryk, Sielska Patrycja, Suszewski Kamil, Szweda Roksana, Tomaszewicz Karol, Żułtowska Joanna.

Klasa IIIc:

[zdj-3c]

Bando Alicja, Błońska Maria, Bujno Klaudia, Cyrzan Jakub, Czeladka Piotr, Czerwińska Agata, Jacuńska Sylwia, Jaguś Marcin, Jurkiewicz Oskar, Osiński Andrzej, Pawłowska Agnieszka, Pazda Katarzyna, Piórecka Marta, Stawicki Paweł, Stryjska Agnieszka, Turbiarz Dawid, Witek Justyna, Wójtowicz Kamil, Wójtowicz Klaudia, Zygnerski Tomasz.

Uczniowie w roku szkolnym 2010/11

Klasa Ia:

Augustynek Michał, Cyrzan Adrianna, Chmielaki Krzysztof, Chłopaś Kamila, Czajka Izabela, Czapiewski Hubert, Dysarz Daniela, Geka Nicole, Grotnik Kamil, Kieniksman Wiktoria, Kubicki Kamil, Lewandowska Nela, Markowski Dominik, Pawłowska Agata, Pawłowski Mateusz, Przekopowicz Aleksandra, Sosińska Paulina, Stefanek Michał, Szulist Izabella, Tubaj Sylwester, Werner Michał, Zaręba Natalia, Zarzycki Bogdan, Grzanka Michał

Klasa Ib:

Cendal Dawid, Chomicka Angelika, Chomacki Przemysław, Cieszyński Artur, Dąbrowski Błażej, Forta Patrycja, Gburzyńska Kinga, Góźdź Zuzanna, Gręda Katarzyna, Jakubowski Radosław, Kunikowska Karolina, Małys Tymoteusz, Michta Adrianna, Murawski Maksymilian, Parol Zuzanna, Pegza Magdalena, Pietrzak Mateusz, Potulski Mateusz, Rola Jakub, Rola Michał, Sikora Arleta, Sikora Nina, Starek Patrycja, Sulecki Dominik, Żebrowski Adrian

Klasa III A:

Beniak Ewelina , Berliński Marcin, Cendal Adam, Czerwiński Damian, Darowski Michał, Fusiara Monika, Gołąb Adam, Gurtowski Piotr, Hanke Marta, Janczewska Ewelina, Janowska Nina, Kaczyński Grzegorz, Kaczyński Marcin, Kasiewicz Leszek, Krajewska Agnieszka, Kubus Przemysław, Liguz Benjamin, Mełnicka Karina, Pawelczak Paweł, Ptak Karolina, Staroń Agnieszka, Tkaczyk Natalia, Woś Jolanta

[zdj]

Klasa III B:

Bujno Mariusz, Cieślak Anna, Geka Daria, Grudka Marcin, Inorowicz Dominika, Jarmuł Krzysztof, Kosior Damian, Kozłowski Kamil, Krajewski Patryk , Kulik Monika, Kwapisiewicz Natalia, Matusak Rafał, Miłecka Maja, Miłecki Paweł, Molenda Paulina, Opałka Damian, Ostrowska Monika, Rubaj Adriana, Skowron Angelika, Zawadzki Paweł, Zygnerski Tomasz

[zdj]

Klasa III C:

Ambros Michał, Czerwiński Bartosz, Dysarz Weronika, Dułak Damian, Kłos Przemysław, Korda Amanda, Kowitz Krzysztof, Lengenfeld Adam, Luty Dariusz Piotr, Molenda Tomasz, Ostrowski Marcin, Pietrzak Mateusz, Przybył Natalia, Pusiewicz Zuzanna, Radzikowski Patryk, Strączek Paulina, Szatkowski Mateusz, Szumilewicz Anna, Węgierek Karolina, Zawadzka Angelika

[zdj]


Statut i załączniki

Ostatnia modyfikacja: 2017-09-06

Statut i pozostała dokumentacja szkolna obowiązująca w r. szk. 2017/2018

PRZEDMIOTOWE SYSTEMY OCENIANIA:


Statut i pozostała dokumentacja szkolna obowiązująca w r. szk. 2016/2017

ikonaProgram Wychowawczy w r. szk. 2016/17

ikonaProgram Profilaktyczny w r. szk. 2016/17

ikonaPlan Pracy Szkoły 2016/17

ikonaHarmonogram - egzamin gimnazjalny 2016/17

PRZEDMIOTOWE SYSTEMY OCENIANIA:

ikona PSO z matematyki, Wiesław Madejski

ikona PSO z matematyki, Rafał Żak

ikona PSO z informatyki, Wiesław Madejski, Agnieszka Sokołowska

ikona PSO z chemii, Kinga Rutkowska

ikona PSO z biologii,Agnieszka Sokołowska

Statut i pozostała dokumentacja szkolna obowiązująca w r. szk. 2015/2016

ikonaStatut

ikonaWSO

ikonaRegulamin Szkoły

ikonaProgram Wychowawczy w r. szk. 2015/16

ikonaProgram Profilaktyczny w r. szk. 2015/16

ikonaPlan Pracy Szkoły 2015/16

ikonaWewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego w r. szk. 2015/16

ikonaWarunki korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych

PRZEDMIOTOWE SYSTEMY OCENIANIA:

ikona PSO z matematyki, Bogusława Madejska

ikona PSO z matematyki, Wiesław Madejski

ikona PSO z informatyki, Wiesław Madejski, Judyta Skalska

ikona PSO z języka niemieckiego, Joanna Woźniak

ikona PSO z języka niemieckiego, Dorota Skibowska

ikona PSO z chemii, Kinga Rutkowska

ikona PSO z języka polskiego, Justyna Czubińska, Joanna Stachowska

ikona PSO z biologii, Joanna Janiszewska

ikona PSO z wychowania fizycznego, Anna Watkowska, Zbigniew Grudka

ikona PSO z geografii, Hanna Borek

ikona PSO z WOS, Hanna Borek

ikona PSO z EDB, Hanna Borek



Kalendarz roku szkolnego 2017/18

Ostatnia modyfikacja: 2017-09-16

ikona Zapoznaj się z szczegółowym kalendarzem szkoły


Data Wydarzenie
04 września 2017 r. Rozpoczęcie zajęć dydaktycznych
22 czerwca 2018 r. Koniec zajęć dydaktycznych-wręczenie świadectw
04.09.2017-26.01.2018 I okres
12.02.2018-22.06.2018 II okres
20 grudnia 2017 r. Termin poinformowania uczniów i rodziców o przewidywanych stopniach niedostatecznych i nagannych ocenach zachowania za I okres
23.12.2017-31.12.2017 Zimowa przerwa świąteczna
17 stycznia 2018 r. Termin poinformowania uczniów o przewidywanych stopniach okresowych i wpisania ich do dziennika
29.01.2018-11.02.2018 Ferie zimowe
29.03.2018-03.04.2018 Wiosenna przerwa świąteczna
18 kwietnia 2018 r. Egzamin gimnazjalny: część humanistyczna
19 kwietnia 2018 r. Egzamin gimnazjalny: część matem.-przyrodn.
20 kwietnia 2018 r. Egzamin gimnazjalny: część z języka obcego nowożytnego
18 czerwca 2018 r. Egzamin dodatkowy: część humanistyczna
19 czerwca 2018 r. Egzamin dodatkowy: część matem.-przyrodn.
20 czerwca 2018 r. Egzamin dodatkowy: część z języka obcego nowożytnego
23 maja 2018 r. Termin poinformowania uczniów i rodziców o przewidywanych stopniach niedostatecznych i nagannych ocenach zachowania za II okres
06 czerwca 20178 r. Termin poinformowania uczniów o przewidywanych stopniach rocznych i wpisania ich do dziennika
28-30 sierpnia 2018 r. Termin przeprowadzania egzaminu poprawkowego
23.06.2018-31.08.2018 Ferie letnie
01 listopada 2017 r. Dzień wolny od zajęć
01 stycznia 2018 r. Dzień wolny od zajęć
01,03 maja 2018 r. Dni wolne od zajęć
31 maja 2018 r. Dzień wolny od zajęć
30 kwietnia 2018 r. Dodatkowy dzień wolny od zajęć
02, 04 maja 2018 r. Dodatkowe dni wolne od zajęć
06 września 2017 r. Zebranie ogólne rodziców, spotkanie z wychowawcami w zespołach klasowych
08 listopada 2017 r. Spotkania w zespołach klasowych - według potrzeb
20 grudnia 2017 r. Dzień Informacji i Wywiadówka
14 lutego 2018 r. Dzień Informacji i Wywiadówka
23 maja 2018 r. Wywiadówka
20 czerwca 2018 r. Podsumowanie pracy szkoły w bieżącym roku szkolnym, spotkanie z Dyrektorem


Kontakt
Szkoła Podstawowa
im. Na Bursztynowym Szlaku
w Mikoszewie
ul. Gdańska 29,
Mikoszewo,
82-103 Stegna

tel/fax: 552478816
email: gimmik.sekretariat@wp.pl

NIP: 579-22-63-018
REGON: 191852901
Galeria
Szlak Bursztynowy był szlakiem handlowym, którym na początku naszej ery sprowadzano bursztyn na południe Europy, zwłaszcza do Rzymu.
Na naszych terenach wystepują największe złoża bursztynu na świecie.
Nasza szkoła znajduje w budynku powstałym już w 1961 roku. Była to jedna z pierwszych Szkół Tysiąclecia.
W 2013 roku nasza szkoła przyjęła nazwę: Gimnazjum im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie, a w 2014 roku uroczyście przyjęła sztandar.
W 2017 szkoła została przekształcona w Szkołę Podstawową im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie.
1 2 3 4 5
Projekty, partnerzy
Gra Wiejska
Profilaktyka a Ty
Edukacja dla pracy
talenty_pomorza
Cieeg
http://gminastegna.jimdo.com/
http://spacerpozulawachimierzei.jimdo.com/
zrobmy_biznES